![](https://5ad51d1dd7.clvaw-cdnwnd.com/ec22709f7a954078140dbe44631b1490/200016245-7206173f66/50000000.jpg?ph=5ad51d1dd7)
28η Οκτωβρίου 1940
Γαλανόλευκη Σημαία
Αφού μιλήσαμε για την Ελληνική σημαία, αναλύσαμε ποιήματα και μάθαμε τραγούδια, το κάθε παιδί ζωγράφισε στο χαρτί του παιδιά στη σειρά, που ή κάνουν παρέλαση ή τραγουδάνε τραγούδια για τη σημαία και την ανεμίζουνε ψηλά! Αυτή η ελεύθερη ζωγραφική με τις σημαιούλες είναι από τις αγαπημένες μου και την κάνω κάθε χρόνο!
Κατεβάστε το αρχείο με τα σημαιάκια από ΕΔΩ.
Σχολικό Έτος 2018-2019
2ο Νηπιαγωγείο Παναιτωλίου
Σχολιάστε μέσω Facebook ή αφήστε το μήνυμά σας στον καμβά (διαλέξτε ένα από τα πολύχρωμα χαρτάκια -πάνω δεξιά γωνία του καμβά-, "τραβήξτε" το στον καμβά & αφήστε το σχόλιό σας!